Czerwiec z Marginesami!

Przed nami nowy miesiąc oraz kolejne nowości od Wydawnictwa Marginesy. Co tym razem na nas czeka?


Janusz Majewski, jeden z najbardziej uznanych polskich reżyserów, dał się poznać czytelnikom także jako autor kryminałów dzięki powieści "Czarny mercedes". W nowej książce, "Ryk kamiennego lwa",  powraca znany już bohater, nadkomisarz Rafał Król, który ucieka przed Gestapo do Lwowa i tu prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci ukochanej, Anety Landau. Paweł Huelle tak napisał o książce: „Świetne postaci, cudowny słuch językowy. Obrazy, których się nie zapomina. To pisarstwo Janusza Majewskiego. Mistrza filmu. Ale też mistrza narracyjnej prozy".

Premiera odbędzie się już 6 czerwca!

Debiutancka powieść Susanne Jansson pt. "Torfowisko" ukaże się w 22 krajach, a w rodzimej Szwecji zyskała status bestsellera. Autorka zabiera nas do Mossmarken, miejscowości położonej w pobliżu bagien, o których wśród lokalnej ludności krążą od lat ponure  legendy. Na mokradłach zostają znalezione zwłoki, a śledztwo wykazuje, że obok mumii z epoki żelaza znajdują się tu także ofiary pozbawione życia całkiem współcześnie. 

Premiera odbędzie się już 6 czerwca!
Powieść Holly Ringland "Wszystkie kwiaty Alice Hart" opowiada historię tajemnicy skrywanej od pokoleń. Pewne wydarzenia powtarzają się w tej rodzinie od lat, co zdecydowanie wzmacnia więzi wśród kobiet.
Sposób pisania autorki jest niezwykle sugestywny, pojawiają się  elementy magii, australijskich podań i legend.

Premiera odbędzie się już 6 czerwca!

Sarah Britton, jedna z najbardziej znanych wegetariańskich blogerek kulinarnych, autorka bloga My New Roots, wraca do początków i odkrywa to, co w kuchni najważniejsze – ma być "naturalnie i zdrowo", a produkty powinny być dostępne w najbliższym supermarkecie. Przepisy na pyszne potrawy z produktów roślinnych zachwycają smakiem i prostotą wykonania. To książka kucharska dopasowana do każdego budżetu i na każdy dzień tygodnia,  autorka daje wskazówki, jak dania zamienić na wersję wegańską i bezglutenową. Do przyrządzania potraw zachęcają piękne zdjęcia.

Premiera odbędzie się już 6 czerwca!

Belgijski pisarz, Stefan Hertmans, dał się poznać europejskim czytelnikom dzięki wielokrotnie nagradzanej powieści "Wojna i terpentyna" (m.in.. The Man Booker Prize Award, 2014), napisanej na podstawie dzienników dziadka. Inspiracją do nowej książki stała się historia młodej chrześcijanki w XI wieku, która z miłości do żydowskiego chłopaka porzuciła wszelkie reguły, zgodnie z którymi ją wychowano.  Ignorując zakazy, podjęła ucieczkę i udała się w spektakularną podróż do Egiptu.

Autor chętnie odwołuje się do współczesności, bo choć zmieniła się sceneria, to problemy wyobcowania i konieczności dokonywania nieoczywistych wyborów wbrew wpajanym regułom, wciąż pozostają takie same. 
Autor będzie gościem festiwalu Big Book w Warszawie (spotkanie 21 czerwca) oraz festiwalu Malta w Poznaniu (gdzie zostanie wystawiony spektakl przygotowany w oparciu o tekst powieści "Wojna i terpentyna" w reżyserii Jana Lauwersa – 22, 23 czerwca br.).

Premiera odbędzie się już 13 czerwca!

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. To będzie ciekawy miesiąc !

    OdpowiedzUsuń
  2. Marginesy mają takie ładne okładki, że nawet jak wcześniej nie marzy mi się jakaś pozycja, to po ich zobaczeniu już mi się marzy ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka