Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #150 Przedpremierowo! Małgorzata Rogala "Zapłata"

Ludzie często zaczynali rozumieć, co zrobili innym, dopiero wtedy, gdy doświadczali tego samego.
W jednym z warszawskich klubów zostaje zamordowany syn adwokata. Jak się okazuje w trakcie śledztwa, ten incydent może mieć coś wspólnego ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Podejrzanych jest kilka osób. Każda z nich miała motyw, by zamordować chłopaka. Kto pomógł mu zejść z tego świata?


To nie było moje pierwsze spotkanie z bohaterami. Po raz pierwszy poznałam ich w Zastrzyku śmierci. Teraz miałam okazję, by przekonać się, jak wyglądał początek ich współpracy.

W tej powieści łączą się ze sobą teraźniejszość i przeszłość. Dzięki temu można lepiej zrozumieć, dlaczego dana postać zachowuje się tak, a nie inaczej.

Krew może i nie leje się tutaj strumieniami, ale nie można narzekać na brak akcji. Małgorzata Rogala bardzo umiejętnie buduje napięcie i kiedy już wydaje się, że czytelnik odkrył prawdę, okazuje się, że mylił się i to bardzo. Sama miałam problem z tym, żeby wytypować mordercę, choć podejrzanych nie było aż tak wielu.

Ta powieść wciąga od początku do końca i trzyma w napięciu. Pochłonęłam ją jednym tchem. Mamy tutaj bohaterów z krwi i kości, kupiłam ich z całym dobrem inwentarza. Akcja też nie stoi w miejscu, intryga jest dobrze przemyślana i dobrze śledziło mi się rozwój wydarzeń. Co prawda lubię soczyste thrillery i kryminały, nie przeszkadza mi rozlew krwi, ale nie przeszkadzało mi to, że Małgorzata Rogala w delikatny, subtelny niemal sposób opisuje morderstwa. Akurat tutaj nie pasowałby mi wulgarny język, którym opisano by zmasakrowane zwłoki.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Tomczyku i Górskiej, a lubicie dobrze napisane, w miarę lekkie thrillery, w których pojawiają się wątki obyczajowe, polecam tę książkę. Powinna przypaść Wam do gustu. To dobre otwarcie cyklu i jestem głodna kolejnych wrażeń.

Premiera powieści odbędzie się 31 października!

Małgorzata Rogala
Zapłata
Wydawnictwo Czwarta Strona
Poznań 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka