Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #151 Przedpremierowo! Shari Lapena "Niechciany gość"

W Catskills panuje zima, a Mitchell’s Inn, hotel ukryty wśród górskich lasów, jest miejscem doskonałym na niczym niezmącony weekendowy wypoczynek albo na romantyczną schadzkę. To miejsce odwiedzają nasi bohaterowie. Jedni chcą rozprawić się z duchami przeszłości, drudzy po prostu chcą odpocząć od codzienności w miejscu pozbawionym kontaktu ze światem. Burza śnieżna odcina gości hotelu od świata. Niespodziewanie ginie jeden z bohaterów. Wygląda to na wypadek, jedna gdy umiera kolejna osoba, goście zaczynają wpadać w panikę. Co dzieje się w tym miejscu?

Tę powieść pochłonęłam jednym tchem. Rozpoczęła się dość spokojnie. Poznajemy gości, którzy przyjeżdżają do hotelu. Mamy czas, by przekonać się, co ich tam sprowadziło. Możemy ich polubić lub wręcz przeciwnie. Trudno powiedzieć, komu można właściwie ufać.

Do samego końca nie wiedziałam, co się tutaj dzieje. Zmieniałam swoje podejrzenia z minuty na minutę. A autorka nie ułatwiała mi wytypowania mordercy, ponieważ myliła tropy. Zakończenie mnie zaskoczyło i uważam, że ta intryga była w mistrzowski sposób poprowadzona.

Nie narzekałam w trakcie czytania na nudę. Byłam zła, gdy musiałam odłożyć książkę na półkę. Chciałam dowiedzieć się, co zdarzyło się w tym hotelu. Niby wszystko miałam podane na tacy - odcięty od świata zewnętrznego hotel, ograniczony krąg podejrzanych. Jednak rozwiązanie zagadki nie było dla mnie łatwe i to mnie usatysfakcjonowało. Nie lubię, gdy wszystko mam podsunięte pod nos. Wolę się pogłowić nad sprawą.

Nie sposób podejść do tej historii bez emocji. Wspominałam już o tym, że autorka daje czytelnikowi czas, by ten zapoznał się z bohaterami. Dzięki temu nie są oni nam obojętni i nie podchodzi się do ich śmierci jak do oglądania prognozy pogody. Z tyłu głowy tłucze się pytanie, kto będzie następny? A może to nasz ulubieniec jest mordercą?

Moim zdaniem klaustrofobiczny klimat tej powieści zrobił swoje. Zbliża się zima, więc to będzie idealny czas na czytanie Niechcianego gościa. Zwłaszcza jeśli przysypie śniegiem. Mam nadzieję, że i Wam uda się przenieść do tego miejsca. Witajcie w Mitchell’s Inn, miejscu, które pozostanie w Waszej pamięci na długo.

Premiera powieści odbędzie się już 20 listopada!

Shari Lapena
Niechciany gość
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Poznań 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka