Marzec z Marginesami!

Nowy miesiąc to kolejne książki od Wydawnictwa Marginesy. Co pojawi się w tym miesiącu na rynku wydawniczym?


Książka „Czy mnie się wydaje, czy tu jest bardzo gorąco”, napisana przez hiszpańskie autorki, Charo Izquierdo i Laurę Ruis de Galarreta, dotyka tematu menopauzy, która często traktowana jest jako tabu, kojarzona ze starością, znikaniem, stawaniem się "przezroczystą". Ale choć ciało zmienia się wraz z wiekiem, kobiety nadal mogą być „atrakcyjne (i bardziej tego świadome), pociągające (bez tych wszystkich miesiączek i ciąż) oraz interesujące (dzięki doświadczeniu)”. Jak przekonują autorki, po książkę powinny sięgnąć także młodsze czytelniczki – warto zrozumieć doświadczenia naszych mam i babć. Im szybciej dziewczyny zaczną dbać o siebie, tym łagodniej będą znosić objawy w przyszłości.

Premiera odbędzie się 6 marca!

Powieść Vikrama Chandry "Święte gry" to thriller o porachunkach mafijnych, przywodzący na myśl takie klasyki jak "Ojciec chrzestny" Mario Puzo czy niedawny bestseller "Shantaram" G.D.Robertsa. Znakomicie oddane realia Bombaju odsłaniające przestępcze życie tej metropolii, wielowymiarowi bohaterowie, wciągająca intryga i wysokie walory literackie (świetnie oddane w tłumaczeniu Witolda Kurylaka) - zostały docenione przez gremia licznych konkursów literackich. Na podstawie powieści powstała pierwsza indyjska produkcja filmowa dla Netflix.  

Premiera odbędzie się 13 marca!

Tadeusz Bartoś – filozof, wykładowca akademicki, były dominikanin – w swojej pierwszej powieści „Mnich” opisuje losy młodego chłopaka, który wstąpił do zakonu, ale zamiast duchowych uniesień, odnalazł tam tylko pustkę i rozczarowanie.

Premiera odbędzie się 20 marca!

Szerpowie – pozostający w cieniu i pomijani przez historię bohaterowie – od zawsze towarzyszyli himalaistom. „Pochowani w niebie” Petera Zuckermana i Amandy Padoan, to porywająca, pełna napięcia historia górskiej wspinaczki, a także opowieść o kulturze i zwyczajach Szerpów.

Premiera odbędzie się 27 marca!

O debiutanckiej powieści nigeryjskiej pisarki Ayobami Adebayo pt. „Zostań ze mną” (premiera: 27 marca), Margaret Atwood napisała: „Nie przegapcie tej książki. Gorąca, porywająca, skończenie cudowna”. Warto przekonać się, co urzekło Atwood w tej opowieści o kruchości uczuć, rozpadzie rodziny i potędze macierzyństwa.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka