Tim Peake "Zapytaj astronautę"

Czy w kosmosie jest szybki internet? Kiedy człowiek postawi stopę na Marsie? Jak pachnie przestrzeń kosmiczna? Czy w stanie nieważkości da się korzystać z iPada? Czy każdy z nas może zostać astronautą? Skąd astronauci biorą wodę? Co jedzą? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej książce.

Od kiedy pamiętam, fascynowałam się kosmosem. Oglądałam filmy na jego temat, czytałam o nim książki, uwielbiałam astronomię. Ta książka przez pewien czas niemal wyskakiwała mi z lodówki, więc w końcu zdecydowałam się na jej lekturę.

Czyta się ją bardzo szybko. Tim Peake w prosty sposób odpowiada na pytania dotyczące życia w kosmosie. Tego, jak wygląda służba, czy faktycznie widać z nieba wielki mur chiński.

Ta książka sprawiła, że kosmos przestał mnie przerażać.Stał się dla mnie nieco bliższy. Ale czy chciałabym wyruszyć w podróż kosmiczną? Gdybym miała możliwość, to czemu nie, choć sposób, w jaki zdobywa się tam wodę, nieco mnie przerasta. Co mam na myśli? O tym musicie się już przekonać sami.

Tę książkę spokojnie można czytać z dzieckiem, które jest w zerówce albo w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Autor posługuje się bardzo prostym językiem i to dobry sposób, by zapoznać dzieciaki z kosmosem. Pokazać im, dlaczego wyrusza się na takie misje i co podczas nich się robi.

Pochłonęłam tę publikację jednym tchem. Zafascynowała mnie i zachęciła do sięgania po kolejne tego typu książki. I jak już wspomniałam, nieco odczarowała kosmos w moich oczach. Jeśli i Was interesują misje astronautów, to jest publikacja dla Was. Nie powinniście się nudzić w trakcie czytania.

Tim Peake
Zapytaj astronautę
Wydawnictwo Kobiece
Białystok 2018

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka