Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #165 Przedpremierowo! Megan Miranda "Co o mnie wiesz?"

Życie Leah z dnia na dzień się zawaliło. Mogła wtedy liczyć na Emmy. Razem przeprowadzają się do małego miasteczka, gdzie Leah zaczyna wszystko od nowa. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się David Cobb, napastliwy adorator. Kiedy mężczyzna zostaje oskarżony o napaść na znalezioną w lesie w stanie krytycznym Bethany, Leah jest przerażona. Na domiar złego Emmy znika. Leah zgłasza jej zaginięcie, ale okazuje się, że ktoś taki nie istniał. Kim właściwie jest Emmy?

Całą historię poznajemy z perspektywy Leah. Kobiety, która z dnia na dzień straciła niemal wszystko. Wraz ze znajomą wyprowadziła się do domku, który co prawda pozostawiał nieco do życzenia, ale można było w nim wszystko zacząć od początku.

Leah pewnego dnia orientuje się, że Emmy od pewnego czasu nie ma w domu. Początkowo liczy na to, że współlokatorka się pojawi. Postanawiaj jednak zgłosić sprawę na policję. Nie ma pojęcia, do czego doprowadzi śledztwo w tej sprawie.

Czy można tak naprawdę poznać drugiego człowieka? Każdy z nas ma jakieś tajemnice, których nie chce nikomu zdradzić. Kiedy czytałam o tym, co działo się z Leah po zaginięciu Emmy, nie wiedziałam, co mam właściwie myśleć. Było mi żal Leah. Co do Emmy - tu miałam bardzo mieszane uczucia. Intrygowało mnie to, kim właściwie była i dlaczego tak zacierała za sobą wszelkie ślady. Uciekała przed kimś? Nie chciała dać się złapać władzom? 

Nie jestem jakoś specjalnie zaskoczona zakończeniem. Od pewnego momentu czułam, co może się wydarzyć. Czy jestem z tego powodu rozczarowana? W żadnym wypadku. Gdyby całość miała inny finał, byłby dla mnie przekombinowany.

Akcja nie mknie jak szalona, ale nie uważam, żeby to był mankament tej historii. Przynajmniej mamy czas, by lepiej przyjrzeć się pewnym wydarzeniom i postaciom. Przy okazji wkrada się tutaj nieco zamętu, ale przekonajcie się sami, co mam na myśli, jeszcze trochę i wejdę w spojlery, a tego robić nie chcę. To dobra propozycja dla wielbicieli thrillerów psychologicznych. Oni znajdą tutaj najwięcej dla siebie.

Premiera odbędzie się już 17 kwietnia!

Megan Miranda
Co o mnie wiesz?
Wydawnictwo Znak
Kraków 2019

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Znak.

Udostępnij ten post

3 komentarze :

  1. Książkę już mam na swojej półce. Będę ją niebawem czytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię thrillery psychologiczne więc jest to książka dla mnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Co o mnie wiesz?" to bardzo dobry thriller psychologiczny, który z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej. Fabuła rozwija się powoli, ale właśnie to tworzy ten uwielbiany przez fanów gatunku nastrój grozy. Polecamy wraz z Tobą! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka