Małgorzata Rogala "Cenny motyw"

Aleksandra otrzymuje od swojego kochanka drogocenny pierścionek. Niedługo potem zostaje znaleziona w swoim mieszkaniu martwa. Dlaczego? Na to pytanie postanawia odpowiedzieć Celina Stefańska – prywatna detektyw, która przypadkowo trafia na miejsce morderstwa postanawia wszcząć dochodzenie. Kobieta postanawia także raz na zawsze zamknąć sprawę dotyczącą jej rodziców i znaleźć morderców. Czy jej się to uda?

Miałam już do czynienia z twórczością autorki i wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. Nie zawiodła mnie ani razu, ale muszę przyznać, że bałam się lektury tej książki. Dlaczego? Nie do końca wiedziałam, jak autorka podejdzie do postaci Aleksandry i nieco obawiałam się tego, że będzie tu za dużo romansu. Na szczęście nic takiego się nie stało.

Autorka zaserwowała mi kilka godzin pasjonującej lektury. Wykreowała bohaterów, którzy wzbudzali we mnie uczucia. Jednych mi było żal, drugich w łyżce wody bym utopiła. Specjalnie nie podaję imion, żeby niczego nie sugerować, ale po pierwszych paru stronach szybko zrozumiecie, kogo do której grupy bym przypisała. 

Zaintrygował mnie motyw rodzinnych pamiątek i tego, jaką mogą mieć wartość. Nie tylko sentymentalną. Czasem na jednym, wydawałoby się zwykłym świecidełku, można sporo zarobić. Przy okazji dowiedziałam się z książki co nieco na temat jubilerstwa. Widać, że autorka włożyła sporo pracy w przygotowanie tej intrygi. Trochę strach co prawda po tym wszystkim biżuterię nosić, ale to drobny szczegół.

Ta książka to druga część cyklu. Czy można ją przeczytać bez znajomości pierwszej? Teoretycznie można, ale nie wszystkie wątki załapiecie od razu, więc lepiej zapoznać się z poprzednią częścią. Ja w każdym razie nadrabiałam zaległości przed sięgnięciem po ten tom. I mogę powiedzieć tyle, że jak dla mnie - Celina zmieniła się na plus.

Małgorzata Rogala
Cenny motyw
Wydawnictwo Czwarta Strona
Poznań 2019

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka