Danka Braun "Gdzie jest Olga?"

Prywatny detektyw Mirek Filer, trzydziestodwulatek z syndromem Piotrusia Pana, został zmuszony do samotnego wychowywania pięcioletniej córeczki. Tymczasem w tajemniczych okolicznościach ginie przyjaciel rodziny Filerów Roman Głowacki, a jego żona Olga znika bez śladu. Krewni Głowackich zlecają Filerowi odnalezienie kobiety. Czy uda mu się odszukać Olgę?

To kolejna część cyklu o Marku Filerze. Jeśli nie czytaliście poprzedniej, nadróbcie zaległości, bo już na samym początku nie bardzo będziecie wiedzieć, o co chodzi, przez co niektóre wątki nie zrobią na Was większego wrażenia.

Mirek musi zająć się wychowaniem swojej pięcioletniej córki, Neli. Nie myślałam, że kiedyś to powiem, ale polubiłam tę dziewczynkę. Owszem, miała charakterek, lecz było w niej mimo wszystko coś intrygującego. Było mi jej też żal. Dlaczego? O tym już musicie przekonać się sami, nie chcę Wam wszystkiego streszczać.

Ta powieść to raczej obyczajowa historia niż pełnokrwisty kryminał, ale nie jest to w żadnym wypadku zarzut z mojej strony. Po raz pierwszy w trakcie czytania powieści Danki Braun popadłam w taką zadumę. Moim zdaniem ta jest najlepsza ze wszystkich, z którymi mogłam się do tej pory zapoznać. Pochłonęłam ją jednym tchem i doszłam do wniosku, że mimo wszystko cieszę się, że nie żyję w czasach, w których w życie dorosłe weszła moja mama. 

Uważam, że ta powieść najbardziej trafi do dojrzałych czytelniczek. Nie mówię, że wszystkie jadą na takim wózku, jak bohaterki, ale niektóre ich troski będą im bliskie. Danka Braun tym razem każe zastanowić się, na ile właściwie znamy bliskie nam osoby. Czy faktycznie wiemy o nich wszystko, a może żyjemy pod jednym dachem z kimś, kto na dobrą sprawę jest dla nas obcy.

Wątek detektywistyczny został dość mocno zaplątany, ale uważam, że autorka bardzo dobrze poradziła sobie z jego poprowadzeniem. Co prawda w pewnym momencie miałam podejrzenia odnośnie tego, co mogło się stać, ale w żadnym stopniu nie jestem rozczarowana finałem.

Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść autorki. Jestem ciekawa, co jeszcze ma mi do zaoferowania.

Danka Braun
Gdzie jest Olga?
Wydawnictwo Prozami
Słupsk 2019

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Prozami.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka