Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #191 Jessica Vallance "Zaufaj jej"

Charlotte uwielbia sprawiać ludziom przyjemność i zawsze chce dla wszystkich jak najlepiej. Pewnego wieczoru znajduje na ulicy nieprzytomnego mężczyznę. Nie wahając się ani chwili, wzywa karetkę. Wkrótce poznaje jego kochającą rodzinę i zauważa, że jest im potrzebna. Rodzice Luke’a przyjmują ją z otwartymi ramionami, podczas gdy jego siostra - wprost przeciwnie. Rebecca wyraźnie nie przepada za Charlotte i nie ma do niej za grosz zaufania. Im więcej czasu Charlotte spędza w towarzystwie Rebekki, tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że siostra Luke’a coś ukrywa.


Co to była za książka! Początek średnio do mnie przemówił, ale już po kilkunastu stronach przepadłam kompletnie i nie umiałam odłożyć książki na półkę.

Mamy wspaniałomyślną Charlotte, która poświęca się dla mężczyzny, który ucierpiał w wypadku. Kiedy znajduje go na ulicy, ten leży w kałuży krwi. Kobieta szybko zyskuje sympatię prawie całej rodziny Luke'a. Nie ufa jej tylko Rebecca, jego siostra.

Nie zliczę, ile razy miałam ochotę któregoś z bohaterów zamordować. Kiedy już wydawało mi się, że doskonale wiem, co się dzieje, okazywało się, że jestem w błędzie i właściwie nie mam pojęcia, kim są bohaterowie i jakie mają zamiary. Całość jest przedstawiona z dwóch perspektyw - Charlotte i Rebekki - dzięki czemu dostajemy pełen obraz tej historii.

Moim zdaniem autorka uknuła dobrze przemyślaną intrygę i od początku do końca konsekwentnie ją prowadziła. Kiedy już wczułam się w akcję, nie nudziłam się ani przez moment. Nie wiedziałam, komu mogę zaufać, a po przeczytaniu zakończenia szczękę zbieram z podłogi do tej pory. Może i nie ma tu spektakularnych wybuchów, pościgów, ale mamy prawdziwą ucztę psychologiczną. Sama dałam się kilka razy nabrać i jestem zaskoczona tym, jak się to wszystko zakończyło. Niektórych zwrotów akcji się nie spodziewałam.

Jeśli szukacie thrillera psychologicznego napisanego w lekki sposób, polecam tę książkę. Szybko się ją czyta, ale potrafi nieźle wcisnąć w fotel.

Jessica Vallance
Zaufaj jej
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Warszawa 2019

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka