G.L. Marvel "Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości"

"Czy wiecie, że zwierzęta dokonują niezwykłych rzeczy? Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce. Pies Balto samodzielnie poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom, a niedźwiedź Wojtek zgłosił się do noszenia ciężkich pocisków, by wesprzeć polskich żołnierzy podczas bitwy".

Zwierzęta nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. Wiem, że niektóre z nich potrafią ostrzec człowieka przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Wyczuwają to, czego my, ludzie, nie czujemy i wielu z nas zawdzięcza im życie.

Ta książeczka opowiada o zwierzakach, które stały się bohaterami. Znajdziecie tu psy, które znalazły się w kosmosie, sklonowaną owcę, gadającą papugę czy goryla, który opiekował się dzieckiem. Opowieści są bardzo krótkie. Tekst znajduje się po lewej stronie, a obrazek przedstawiający bohatera po prawej. W ostatniej części ten układ nieco się zmienia. Zresztą, porusza ona inną tematykę, bo pojawiają się stworzenia, których istnienie poddaje się w wątpliwość.

Jeśli macie w domu dzieciaki, które kochają zwierzęta, to będzie idealna książka dla nich. Jest napisana prostym językiem i najmłodsi na pewno zrozumieją, o czym jest mowa. Swoje lata mam, ale jestem oczarowana tą publikacją. Jest urocza. Cieszy oko, a tekst i rysunki idealnie się uzupełniają.

Polecam nie tylko dzieciakom, ale również ich rodzicom. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

G.L. Marvel
Opowieści o zwierzętach
Wydawnictwo Znak
Kraków 2019

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Znak.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka