Styczeń z Marginesami!

Nowy rok to nowe książki. Dziś rzucimy okiem na to, co ma nam do zaproponowania Wydawnictwo Marginesy.


„Podróż Cilki” Heather Morris to kontynuacja bestsellerowej powieści „Tatuażysta z Auschwitz”. Książka opisuje losy jednej z najważniejszych bohaterek „Tatuażysty…”, Cecylii Klein, która po wyzwoleniu obozu w Auschwitz, mając 19 lat, trafiła do sowieckiego łagru.

Premiera odbędzie się 15 stycznia!

Książka „Arktyczne marzenia” Garry’ego Lopeza to wyróżniona National Book Award opowieść o dalekiej Północy. Autor zachwyca się naturą – światem roślin i zwierząt – ich przystosowaniem do trudnych warunków, opowiada o Inuitach i przypomina historie śmiałków, którzy przybywali w te tereny narażając życie.

W drugim tomie trylogii pt. „Skowyt nocy”, Krzysztof Zajas wraca do dramatycznych wydarzeń na Pomorzu, w które zostali wplątani dwaj najlepsi i najbardziej niepokorni krakowscy policjanci: Andrzej Krzycki i Lucjan Bałyś. Wciągająca intryga i niebanalni bohaterowie to wyróżnia prozę tego autora – pierwszy tom – „Wiatraki” otrzymał nagrodę Krakowskiej Książki  Miesiąca.

Premiera odbędzie się 22 stycznia!

„Loteria” Milesa Hymana to powieść graficzna na podstawie słynnego opowiadania Shirley Jackson, pisarki, której utwory inspirowały wielu pisarzy grozy, w tym samego Stephena Kinga.

Garry Small pracuje jako psychoanalityk. W swojej książce pt. „Spod kozetki”, napisanej we współpracy z Gigi Vorgan, postanowił podzielić się najciekawszymi historiami swoich pacjentów. Jak pisze recenzentka, dr Joanna Heidtman : „Gary Small jest w tej książce niczym doktor House psychiatrii - szuka, diagnozuje, nie poddaje się i pomaga”.

Premiera odbędzie się 29 stycznia!

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka