Mira Grant "Przegląd Końca Świata: Countdown"

Świat jaki znasz przestanie istnieć!
Amanda Amberlee to nastolatka, która cierpi na zaawansowane stadium białaczki. Jej jedyną nadzieją jest doktor Daniel Wells, który podaje jej Marburg EX19 – pierwszy na świecie skuteczny lek na raka, stworzony z jednego z najbardziej niebezpiecznych wirusów znanych człowiekowi. Wszystko wskazuje na to, że specyfik działa – dzięki doktorowi Wellsowi Amanda wraca powoli do normalnego życia.
Jednocześnie w niezależnym laboratorium w Wirginii trwają zaawansowane badania nad szczepionką, która raz na zawsze miałaby uwolnić ludzkość od wirusa grypy. Nie każdemu jednak podobają się badania doktora Alexandra Kellisa. Grupa określająca się Armią Wybawienia włamuje się do laboratoriów naukowca, doszczętnie niszcząc dorobek jego życia.
Tym samym wywołana zostaje reakcja łańcuchowa zwyczajnych zbiegów okoliczności i gry przypadków, której wynikiem już wkrótce będzie kres znanego świata.Tak wyglądał początek końca. 
Przegląd Końca Świata czytałam parę lat temu, ale nie wiedziałam o istnieniu tego opowiadania, które pokazuje, co doprowadziło do wydarzeń znanych mi z trylogii.

Przeważnie przy opowiadaniach kręcę nosem, że są za krótkie, ale to było bardzo dobre. Czytałam je wciśnięta w fotel i z zapartym tchem śledziłam przebieg wydarzeń. Chociaż spędziłam z bohaterami niewiele czasu, nie byli mi obojętni. Nie wszystkim udało się przeżyć i te śmierci bardzo mnie poruszyły.

Mira Grant po raz kolejny mnie nie zawiodła. Jestem totalnie oczarowana tym opowiadaniem, dopowiedziało pewne kwestie i sprawiło, że chcę powrócić do trylogii, która po niej nastąpiła. Jeśli jeszcze nie znacie tego cyklu, zacznijcie najlepiej od tego opowiadania. Z tego, co wiem, jest wydane tylko jako e-book.

Często mam wrażenie, że jakieś opowiadania są tylko skokiem na kasę. W tym przypadku tak nie było, choć zabrakło mi wątku dotyczącego Shauna i Georgii. Z jednej strony rozumiem, dlaczego ich tam zabrakło, ale z drugiej strony chętnie bym się z nimi spotkała i przekonała się, jak wyglądało ich życie przed trylogią.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka