Christine Riccio "Drugie podejście"

Ku radości rodziców Shane zaczyna studiować medycynę. Poza nauką jej życie jest wypełnione nudą i samotnością – nie ma przyjaciół ani chłopaka.
Dziewczyna pragnie odczarować swój los i postanawia zrobić drugie podejście do dorosłego życia. Wyjeżdża do Londynu – tam chce kontynuować naukę i poznać nowych ludzi. Czy w nowym mieście będzie mogła wreszcie rozwinąć skrzydła i zostać tym, kim pragnie?


Shane to młoda dziewczyna, która na progu dorosłego życia postanawia coś w nim zmienić. Nie ma przyjaciół, jest nieśmiała. Postanawia jednak wyjechać na studia do innego państwa. Stawia na Londyn.

Za sprawą tej książki przeniosłam się do czasów studenckich. Poniekąd widziałam w Shane siebie samą. Też wyjechałam na studia, mieszkałam w akademiku i nie znałam nikogo, gdy się przeniosłam. Dziewczynę da się lubić, choć najwięcej wspólnego będą miały z nią kobiety, które wchodzą w dorosłe życie. Studentki oraz uczennice szkół średnich. One najlepiej zrozumieją jej rozterki. Ja czasem załamywałam ręce nad jej problemami, ale jesteśmy w różnych etapach życia, więc nic dziwnego. Ale parę lat temu na pewno bym jej piątkę przybiła.

Dużo tutaj nawiązań do popkultury. Zwłaszcza fani Harry'ego Pottera i "Zaginionych" znajdą coś dla siebie. Choć nie tylko.

Ta powieść porusza też ważny problem dotyczący wymagań rodziców w stosunku do ich dzieci. To, jak ich podejście do życia i poglądy kształtują ich dzieci i wpływają na to, co się z nimi dzieje. To dość mocno daje do myślenia i uważam, że zostało przedstawione z klasą.

Druga część książki może niektórym czytelnikom sprawić trochę problemu. Nie chcę wchodzić za bardzo w szczegóły, ale pojawia się tutaj wątek podróży w czasie. Nie każdego będzie pewnie też satysfakcjonować rozwiązanie, jakie zaproponowała autorka, ale mnie zupełnie to nie przeszkadzało. To było coś nowego. Co prawda podejrzewałam, do czego to wszystko będzie zmierzać, ale nie czuję się rozczarowana.

To idealna książka na wakacje. Wiecie, tak żeby się z nią wyłożyć na leżaczku i na chwilę zapomnieć o całym świecie. 

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Księgarni Tania Książka.

"Drugie podejście" możecie kupić w Księgarni Tania Książka.
Znajdziecie tam więcej książek dla młodzieży.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka