#przesłuchane Andrzej Sapkowski "Ostatnie życzenie"


Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, że na pasie za plecami ma miecz.

Białowłosego przywiodło do miasta królewskie orędzie: trzy tysiące orenów nagrody za odczarowanie nękającej mieszkańców Wyzimy strzygi.

Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się rozmaitego paskudztwa – gdzie spojrzysz, tam upiory, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce plugawe. A i niebacznie uwolniony z amfory dżinn, potrafiący zamienić życie spokojnego miasta w koszmar, się trafi.

Tu nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Tu trzeba zawodowca.

WIEDŹMINA.

Lubicie słuchowiska? Ja pamiętam z dzieciństwa "Jeziorany". Moja mama lubiła tego słuchać, a i ja przy okazji coś tam słyszałam. Dlaczego o to pytam? Ponieważ chcę Wam dziś opowiedzieć o słuchowisku przygotowanym przez Audiotekę, a które jest dostępne na Legimi.

To jest perełka. Słuchałam go głównie wieczorami i nigdy nie zapomnę, jak poderwałam się z łóżka, kiedy usłyszałam wilki. Pod kątem dźwięków przyrody autorzy postarali się, nie brzmiało to sztucznie. Wierzyłam, że znajduję się w tym, a nie w innym miejscu. Coś pięknego.

Ale prawdziwą perełką byli lektorzy odgrywające role poszczególnych bohaterów. Kocham po stokroć Jaskra w wykonaniu Sławomira Packa. Jeśli wydaje się Wam, że nie znacie tego nazwiska, to może mała podpowiedź. Oglądaliście "Poranek kojota"? Grał tam pana, który przyszedł na casting, miał odegrać gangstera. On w tym słuchowisku wymiata. Kocham jego rozmowę z matką Nenneke, w którą wcieliła się Dorota Segda. I nie mogę zapomnieć o Wiedźminie w interpretacji Krzysztofa Banaszyka. Nieco bałam się tego, jak Anna Dereszowska poradzi sobie w roli Yennefer, ale bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniem.

Słuchanie tego audiobooka to była czysta przyjemność. To nic, że doskonale znałam treść opowiadań, bo już kilka razy je czytałam. Jeśli macie ochotę na powrót do świata Geralta z Rivii, polecam to słuchowisko. Jest genialne. Jestem bardzo ciekawa kolejnych słuchowisk z tego uniwersum. Mam nadzieję, że niedługo się z nimi zapoznam.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka