Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #341 Małgorzata Rogala "Niezbity dowód"


Adela Naczyńska, pracownica sklepu z antykami, zostaje zamordowana. Tuż przed śmiercią dowiaduje się, że część jej rodzinnego majątku, drogocenna lampa Tiffany’ego, która podobno spłonęła w pożarze dwadzieścia lat temu, jednak przetrwała.

Syn i mąż Adeli zwracają się w tej sprawie do Celiny Stefańskiej. Tropy prowadzą ją aż do Bazylei. Prywatna detektyw staje przed wielkim wyzwaniem, podążając śladem drogocennego antyku, który może stanowić niezbity dowód w sprawie zabójstwa…

Należę do czytelniczek, które uwielbiają krwawe historie. Thrillery i kryminały, w których trup ściele się gęsto. W tej powieści nie znajdziecie krwawej sieczki, pościgów, bezwzględnych morderców, ale jest w niej coś magicznego. Coś, co sprawia, że tę powieść się pochłania.

Ze sztuką jestem raczej na bakier, nigdy specjalnie się nią nie interesowałam. Mam kilku ulubionych malarzy i rzeźbiarzy, i na tym się kończy. W przypadku tej historii, w której sztuka odgrywa dość dużą rolę, dałam się jej porwać. Byłam w stanie wyobrazić sobie to, o czy pisała autorka. Niemal czułam zapach sklepu z antykami. I to właśnie tam doszło do zbrodni. Kto i dlaczego zamordował Adelę?

Może i nie była to dla mnie książka, która wcisnęła mnie w fotel, ale byłam ciekawa, co stało się z denatką. Śledztwo było poprowadzone w intrygujący sposób, byłam ciekawa, jaki finał będzie miała ta historia i choć miałam pewne podejrzenia co do finału, to nie czuję się w żadnym wypadku rozczarowana tym, co autorka mi zaserwowała.

Bohaterowie, których powołała do życia autorka, nie byli mi obojętni. Mają w sobie coś, co sprawia, że człowiek chce podążać ich śladem. Dobra książka na nadchodzące jesienne wieczory.

Premiera odbędzie się już 28 października!

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka