Przedpremierowo! "Awers"

 

Dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia.

Idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią częściej, niż ktokolwiek chciałby przyznać. Sprawiedliwość nie zawsze triumfuje i niekiedy to zło ma ostatnie słowo.

Mówiłam już kiedyś, że u mnie z opowiadaniami różnie bywa. Większość jest dla mnie za krótka, urywa się w najmniej odpowiednim momencie, nie mam czasu, żeby poznać bohaterów itd.

Te opowiadania jednak przypadły mi do gustu. Nie umiem wybrać ulubionego, rozpoczęcie było bardzo mocne, później też na nudę nie można było narzekać. Mocno liczyłam na Adriana Bednarka, Izabelę Janiszewską, Roberta Małeckiego oraz Małgorzatę Rogalę. Żadne z nich mnie nie rozczarowało. Każdy autor ma inny styl, opowiadania różnią się klimatem, ale to nadaje tej antologii rumieńców. Nie wiadomo, czego można się spodziewać, na jaką zagadkę kryminalną się nastawić.

W kilku przypadkach spotkałam się ze znanymi mi postaciami (albo wzmiankami o nich), ale nie martwcie się, że nie będziecie wiedzieli, o co chodzi, jeśli nie czytaliście powieści, w których ci bohaterowie pojawili się wcześniej. Wszystko zostało opisane tak, by nie wrzucić czytelników w środek niezrozumianej dla nich opowieści. To po prostu puszczenie oczka do fanów.

Pochłonęłam książkę jednym tchem. Zawarte w niej opowiadania były dla mnie intrygujące i żadne nie skończyło się za wcześnie. Jestem w pełni usatysfakcjonowana po lekturze. Takie opowiadania kryminalne lubię. 

Premiera książki odbędzie się 14 października!

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Też bardzo lubię takie zbiory opowiadań różnych autorów, zwłaszcza ze wspólnym motywem, a że premiera za moment to sięgnę na pewno

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka