Jung H. Pak "Kim Dzong Un. Historia dyktatora"

 

Jung H. Pak, była analityczka CIA i znawczyni problematyki polityki międzynarodowej, z reporterską dociekliwością opisuje nieznane fakty z życia przywódcy Korei Północnej. Kim jest tajemniczy dyktator, który tak bardzo lubi znikać? Jakie sekrety skrywa jeden z najbardziej brutalnych reżimów świata? Gdzie znajduje się słynna broń atomowa i kiedy może zostać użyta? Do czego doprowadziły odbywające się za zamkniętymi drzwiami spotkania Kim Dzong Una z prezydentem USA, Donaldem Trumpem? A przede wszystkim: czy Kim Dzong Un na pewno wciąż żyje? Książka Jung H. Pak to wstrząsająca historia, ukazująca najbardziej tajemniczą dyktaturę na świecie.

Kim Dzong Un - tego gościa nikomu nie trzeba przedstawiać. Wokół niego zarośli tyle legend, że głowa mała. Kim jest Kim? Jak udało mu się dojść do władzy i jakim cudem ją utrzymuje? Na te pytania stara się odpowiedzieć autorka tej książki.

W trakcie czytania łapałam się za głowę, że w XXI wieku wciąż tak można manipulować ludźmi. Chociaż w sumie nie powinnam się temu dziwić, patrząc na to, co się na naszym podwórku dzieje, ale to nie czas i miejsce, żeby rozmawiać o naszej polityce.

O wielu informacjach zawartych w tej książce wiedziałam już dawno, czytałam wcześniej publikację wydaną przez Sine Qua Non, ale tam na przykład nie było opisanych relacji politycznych między Kimem a innymi politykami. Z tej książki dowiecie się na przykład o tym, dlaczego Kim jeszcze nie wystrzelił bomby atomowej i co mówił o nim Barrack Obama. Oprócz tego poznacie tajemnice rodziny Kimów. Na przykład przeczytacie o rodzeństwie Kim Dzong Una.

Widać, że autorka włożyła sporo serca w napisanie tej książki. Tu nie ma taniej sensacji. Jest za to opis dynastii Kimów i ich fenomenu. Opisy momentami sprawiają, że człowiekowi włos się na głowie jeży.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka