Robert Lacey "The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II. Tom 2"

 

Drugi tom księgi wiedzy o serialu „The Crown” i fascynującej historii królowej Elżbiety II.

Tym razem Robert Lacey, konsultant historyczny hitu Netflixa, odpowiada na wszystkie pytania dotyczące wątków z drugiego i trzeciego sezonu.

Przyjrzyj się dwóm burzliwym dekadom panowania królowej Elżbiety II: kluczowym momentom społecznym, politycznym i osobistym oraz ich skutkom – nie tylko dla rodziny królewskiej, ale również dla otaczającego ją świata. Od kryzysu sueskiego i radzieckiego wyścigu kosmicznego po spuściznę współpracy księcia Windsoru z Hitlerem, a także głośne tematy związane z królewskim małżeństwem, książka ta daje wgląd w historyczne dziesięciolecia i odsłania prawdę ukrytą za dramatem rozgrywającym się na ekranie.

Dzisiaj pogadamy sobie o drugiej części przewodnika po serialu "The Crown". Podobnie jak w przypadku pierwszej części, nie musicie obawiać się tego, że znajdziecie tu wyłącznie streszczenie odcinków. Owszem, są opisy niektórych ich fragmentów, ale zostały one skonfrontowane z tym, co działo się naprawdę. To istny rarytas zarówno dla fanów serialu, jak i osób, które interesują się losami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Robert Lacey rozwija niektóre wątki, jak choćby relacje księcia Filipa i jego matki, Alicji. Przyznam szczerze, że odcinek, w którym się ona pojawiła, jest jednym z moich ulubionych, więc byłam bardzo ciekawa tego, co autor będzie miał mi jeszcze do powiedzenia w tej kwestii. Po raz kolejny pękło mi serce, gdy czytałam o tragedii w Aberfan.

Są tu zdjęcia, dzięki którym możecie przekonać się, czy twórcom serialu udało się niektóre sceny dobrze odwzorować. Mam tu na myśli choćby zdjęcie z przedstawienia, w którym wystąpił młody książę Karol.

Książkę czyta się bardzo szybko, to lektura na parę godzin. Moim zdaniem dobrze uzupełnia serial i naszą wiedzę na temat brytyjskiej królowej i jej rodziny. Nie o wszystkim przeczytamy w oficjalnych biografiach.

Tym razem skupiamy się na okresie, w którym księżniczka Małgorzata poznała swojego pierwszego męża, a kończymy, gdy książę Karol zaczyna pełnić coraz więcej obowiązków jako książę Walii. Czekam na to, co będzie się działo, gdy pozna Dianę.

Jeśli lubicie serial "The Crown", polecam tę książkę. Jest przepięknie wydana i napisana w ciekawy sposób.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Księgarni Tania Książka!

"The Crown" znajdziecie na Taniaksiazka.pl

Sprawdźcie też inne bestsellery.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka