Arthur Conan Doyle "Sherlock Holmes. Studium w szkarłacie"

 

Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 1 „Studium w szkarłacie” to pierwsza sygnowana przez Artura Conan Doyle'a książka o słynnym detektywie. W pustym londyńskim domu znalezione zostaje ciało E.J. Drebbera. Zagadkę jego śmierci rozwiązuje Holmes z pomocą Watsona. Dla dzieci powyżej 7 lat.

Sherlock Holmes dla dzieci. Czy to ma sens? Za mną lektura pierwszej części tego cyklu i jeśli mam być szczera, to jest to książka dla dzieci 11+, młodszym książki bym nie dawała. Co prawda w porównaniu do oryginału książka jest napisana w łagodny sposób, ale mimo wszystko mówimy o powieści o morderstwie. Niektóre opisy są niemal 1:1 przeniesione z oryginalnej powieści, ale całość jest krótsza. Usunięto tę fragmenty, które dla dzieci mogą być trochę zbyt trudne do czytania. Chodzi mi zarówno o słownictwo, jak i sam kaliber historii.

Na plus na pewno należy zaliczyć to, że trudne wyrazy, które musiały zostać zachowane, żeby nie zgubić sensu tej historii, zostały wytłumaczone. Nie ma więc większego problemu z ich zrozumieniem.

Całość uzupełniają ilustracje, które przykuwają uwagę. Nie musicie obawiać się tego, że są brutalne. Wydawca postarał się, by były dostosowane do młodszych odbiorców.

Jeśli macie w domu uczniów 5-6 klasy i wzwyż, polecam tę książkę, gdybyście chcieli wprowadzić dzieci w świat Sherlocka. Z młodszymi dziećmi byłabym ostrożna.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Tandem.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka