Luigi Dal Cin "Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu"

 

Czy chcesz poznać wierzenia, tradycje i mądrości z Dalekiego Wschodu? W tym tomie czekają na ciebie mongolskie przypowieści o sprycie, chińskie opowieści o smokach, japońskie baśnie o uczciwości i potędze snów oraz koreańska bajka o zwierzętach. Historiom towarzyszą działające na wyobraźnię ilustracje autorstwa wybitnych międzynarodowych artystów.

Ta książka krótki zbiór baśni z Dalekiego Wschodu. Znajdziecie w nim między innymi historię o księżniczce zamienionej w rubin czy o dzwonie, który miał pomóc wykrywać złodziei.

Jedne historie są dłuższe, drugie krótsze, ale każda z nich, nawet ta najkrótsza, niesie ze sobą pewne przesłanie. Moją ulubioną jest ta o księżniczce przemienionej w rubin. Chociaż ta o dzwonie czy o księżycu w studni też nie były złe. I jako córka krawcowej nie mogę nie wspomnieć o historii o kobiecie, która potrafiła wyczarować igłą niesamowite rzeczy.

To opowieści raczej dla starszych dzieci, nie czytałabym ich maluchom. Nie, nie są drastyczne, ale nie jestem pewna, czy wszystko będzie dla nich zrozumiałe. Pojawiają się tutaj wątki filozoficzne, Miejcie to na uwadze, sięgając po tę książkę.

Książkę czyta się błyskawicznie, jest przepięknie wydana. Ilustracje są nieco inne, niż zazwyczaj widzimy w książkach dla dzieci, ale w tym tkwi ich piękno. Jestem oczarowana tą książką.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Słownemu.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Może moja nastolatka będzie czytać. Na szczęście lubi książki

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka