Risa Williams "Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę"

 

Wiele osób odczuwa lęk. Może się on objawiać w najróżniejszy sposób, nigdy jednak nie jest przyjemny. Jeśli szukasz skutecznych narzędzi, by nad nim zapanować i zmniejszyć stres, to ta książka ci w tym pomoże.

Poradnik napisany przez terapeutkę, która specjalizuje się w walce z lękiem, prezentuje 25 kreatywnych sposobów na obniżenie poziomu lęku w pięciu kluczowych obszarach. Są to: stres, fobia społeczna, myśli lękowe, poczucie własnej wartości i przyszłość.

Opisane narzędzia powstały na podstawie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), treningu uważności, terapii narracyjnej, psychologii pozytywnej i innych rodzajów terapii. W opisie każdego z nich znajdziesz praktyczne porady i proste działania, które możesz podjąć od razu, by poczuć się lepiej i spokojniej.

Rok temu zmagałam się z napadami paniki. Wzięłam na siebie za dużo i udawałam, że jest super. W końcu mój organizm powiedział "dość" i konkretnie wcisnął hamulec. Doskonale jednak pamiętam uczucie ciągłego lęku, czy ze wszystkim zdążę na czas i czy wszystko będzie okej. Zadręczałam się myślami o tym, co inni sądzą na mój temat. To na szczęście już przeszłość, ale rzeczy, o których pisze autorka, były mi bliskie, więc z ciekawości chciałam przekonać się, jakie rady będzie miała dla osób, które mierzą się z podobnymi problemami.

Poczucie tego, że jest się niewystarczającym, branie na klatę za dużo rzeczy w jednym czasie i zadręczanie się czarnymi myślami - dla wielu osób to codzienność. Autorka w tej książce pokazuje, jak można sobie z tym radzić. I nie, to nie są rady typu: stań przed lustrem i powiedz sobie, że jesteś zwycięzcą. Autorka pokazuje, dlaczego tego typu "motywowanie się" nie działa. Pokazuje, jak ważne w walce z lękiem są drobne kroczki. Często osoba z kryzysem chce na już poprawy, a tak to nie działa.

Ta książka w zrozumiały sposób opowiada o pokonywaniu lęku i budowaniu pewności siebie. Znajdują się tutaj także ćwiczenia, które nam w tym pomogą. Przerabiałam je na terapii i z autopsji wiem, że działają. Nie są skomplikowane i każdy bez problemu sobie z nimi poradzi. Odczuwanie lęku nie jest czymś złym, jesteśmy tylko ludźmi, a nie robotami bez emocji. Za to niszczące jest poddanie się mu. Nie da się żyć na pełnych obrotach i w ciągłym strachu.

W ramkach znajdują się krótkie ciekawostki z zakresu psychologii, które na przykład pokazują, jak zniekształcamy rzeczywistość i dlaczego to robimy.

To bardzo krótka, ale treściwa książka. W skondensowany sposób opowiada o walce z lękiem. Daje pozytywnego kopa do działania. Polecam ją osobom, które mierzą się z kryzysem, ale też ludziom z ich otoczenia. Dzięki tej publikacji można zrozumieć ludzi, którym nieustannie towarzyszy lęk i można wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Księgarni Tania Książka.

"Rozbroić lęk" możecie kupić na Taniaksiazka.pl
Sprawdźcie też inne nowości.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka