Diane Chamberlain "Milcząca siostra"


"A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie..."

Co zrobilibyście, gdybyście dowiedzieli się, że całe Wasze dotychczasowe życie jest jednym wielkim kłamstwem? Czy potrafilibyście na nowo zaufać ludziom, którzy Was oszukali?
Riley poznajemy niedługo po śmierci jej ojca. Okazuje się, że mężczyzna zostawił po sobie dość pokaźny majątek. Dziewczyna chce jak najszybciej uporządkować sprawę dotyczącą spadku i pozbyć się tego, co jest jej niepotrzebne, by móc skupić się na nowej rzeczywistości. Riley czuje się bardzo samotna. Oprócz brata nie ma już nikogo. Matka umarła kilka lat wcześniej, a starsza siostra popełniło samobójstwo. A przynajmniej tak mówi oficjalna wersja wydarzeń, którą Riley podali rodzice. Podczas porządkowania domu odziedziczonego po ojcu, dziewczyna trafia na dowody przeczące temu, w co od tylu lat wierzyła.
Czy to możliwe, że jej starsza siostra jednak żyje? A jeśli tak, to dlaczego nigdy nie utrzymywała z nią kontaktu?
Ta książka to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Widziałam wcześniej wpisy dotyczące jej powieści na innych blogach, ale jakoś niespecjalnie było nam po drodze. W końcu jednak postanowiłam dać Diane Chamberlain szansę i nie żałuję, że to zrobiłam. Jestem oczarowana Milczącą siostrą.
Lubię, gdy podczas lektury towarzyszą mi emocje. Ta autorka wciągnęła mnie w opowieść o rodzinnym dramacie i nie pozwalała odłożyć książki na półkę. Musiałam wiedzieć, co się stanie. Cały czas myślałam o Riley i o tym, co ją spotkała. Była samotna, to fakt, ale wiedziała, czego może spodziewać się od życia. W jednej chwili straciła tę pewność. Nie rozumiała tego, co się dzieje i nie wiedziała nawet tego, kim właściwie jest. Współczułam jej. Nie chciałabym znaleźć się na jej miejscu.
Diane Chamberlain w niezwykły sposób połączyła ze sobą pełną tajemnic historię pewnej rodziny, wątek kryminalny, a także poruszyła kwestię związaną z tym, co dzieje się z weteranami wojennymi po powrocie z frontu. Dlatego zarówno wielbiciele powieści obyczajowych, jak i psychologicznych, oraz tych, które zawierają w sobie element sensacyjny, odnajdą tu coś dla siebie. Genialne połączenie. Spodobało mi się także połączenie teraźniejszości i przeszłości. Troszkę obawiałam się tego, czy autorka udźwignie taki ciężar, ale niepotrzebnie. Te dwie płaszczyzny idealnie ze sobą współgrały i bardzo płynnie przenikały się.
Jestem ciekawa, co ma mi jeszcze do zaoferowania ta autorka. Muszę nadrobić zaległości. Mam nadzieję, że pozostałe jej książki mnie nie zawiodą.

Diane Chamberlain
Milcząca siostra
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Warszawa 2015

Udostępnij ten post

10 komentarzy :

 1. No i masz, książka dla mnie! ;) Powieść obyczajowa, a zarazem psychologiczna oraz element sensacyjny. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuję ;) Biorę! ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię to, jak Chamberlain buduje fabułę - Milczącą siostrę na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie muszę w końcu zapoznać się z twórczością tej autorki. Słyszałam o niej tak wiele dobrego, a nadal żadna jej książka nie upiększa mojej domowej biblioteczki. Czas najwyższy to zmienić. Podobno jej książka/ książki za 12.90 mają pojawiać się jako dodatek do Pani domu. Będę polować :D
  http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, kochana wybacz ale chyba nie sięgnę po tę powieść. Przysyciły mi się książki typu "co jeśli twoje życie, okazuje się być kłamstwem" nudne to. Ważne że Tb się podobała. :)
  Pozdrawiam ciepło i zapraszam. :**
  http://kochamczytack.blogspot.com
  Tetiana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm... Muszę się zabrać lepiej za książki tej Autorki :) Mam nadzieję, że znajdę czas i fundusze na zakup ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dotąd czytałam tylko "Tajemnicę Noelle" i przepadłam. Zakochałam się w twórczości autorki po jednej książce. Teraz staram się znaleźć inne, zapoznać się z każdą napisaną przez autorkę książką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro piszesz, że przy "Tajemnicy Noelle" przepadłaś, to muszę się rozejrzeć za tą książką. Dziękuję za podsunięcie mi tytułu :)

   Usuń
 7. Brzmi bardzo ciekawie i tajemniczo. Już teraz mam ochotę wiedzieć, co też stało się z siostrą głównej bohaterki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam na tę książkę chęć od momentu jej zapowiedzi. Na pewno po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam, rewelacyjna, tajemnice, kłamstwa i sporo emocji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka