Walter Isaacson "Benjamin Franklin"

Benjamin Franklin był nie tylko jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, lecz również prawdziwym człowiekiem renesansu, który pod wieloma względami wyprzedził swój czas. Był genialnym naukowcem, wynalazcą, przedsiębiorcą, dyplomatą, pisarzem, strategiem i jednym z najwybitniejszych myślicieli politycznych w historii.
Osobowość tego skutecznego polityka i ciekawego świata twórcy inspiruje dzisiaj tak samo, jak dwa wieki temu. Jego historia uczy, jak prowadzić życie praktyczne, a jednocześnie uduchowione, jak osiągnąć osobisty sukces i służyć społeczeństwu.


Kiedy zobaczyłam, ile stron liczy sobie ta książka, pomyślałam, że przeczytanie jej zajmie mi dużo czasu. Ale wiecie co? Pochłonęłam ją w dwa popołudnia. Walter Isaacson potrafi zainteresować czytelnika opowiadaną przez siebie historią.

Po tę książkę sięgnęłam z ciekawości. Nigdy nie interesowałam się specjalnie życiorysami ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, ale czytałam jedną z książek tego autora, przypadła mi do gustu, więc chciałam przekonać się, co będzie mi miał do powiedzenia na temat Franklina.

To była dla mnie bardzo ciekawa lektura. Nie miałam nawet pojęcia o tym, że Franklin miał na swoim koncie jakieś wynalazki. Nigdy mi się to nie obiło o uszy. Z tej książki dowiecie się, dlaczego jednak nie udało mu się trafić do grona wielkich umysłów, choć miał ku temu zadatki. Poznacie jego życie bardzo dokładnie, dowiecie się, jakie były jego przekonania, jak wyglądały jego relacje z rodziną i kobietami.

Nie musicie obawiać się tego, że autor zanudzi Was faktami z życia Benjamina Franklina. Owszem, pojawiają się daty i nazwiska różnych ważnych osób, ale wszystko zostało podane w przystępny sposób. Nawet nie zorientujecie się, kiedy dotrzecie do końca książki. Bardzo dobra biografia. Pokazuje nie tylko historię jednego człowieka, ale pokazuje także to, jak za jego czasów wyglądało społeczeństwo. Muszę przyznać, że losy kobiet w tamtych czasach mnie przerażały. Dlaczego? O tym przekonajcie się sami.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka