Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #372 Alicja Sinicka "Będziesz tego żałować"

 

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Dzisiaj przychodzę do Was z książką dla fanów powieści psychologicznych. Tu mamy nawet odrobinę thrillera.

Iga przeżyła właśnie rozstanie z chłopakiem i w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ktoś napada jej przyjaciółkę, a ona dostaje wiadomości z pogróżkami. W obawie o swoje życie wyprowadza się na strzeżone osiedle, na którym trzeba przestrzegać pewnych zasad. Jakich? O tym już musicie przekonać się sami.

W tym poście nie chcę mówić o fabule powieści, bo po prostu podam Wam wszystko na tacy, a chciałabym, żebyście sami poznali wszystkie smaczki. To, co powinniście wiedzieć na temat książki, macie powyżej.

To była jedna z tych powieści, od których nie umiałam się oderwać. I choć łapałam się za głowę, widząc zachowanie Igi, nie umiałam odłożyć książki bez dotarcia do finału. W trakcie lektury targały mną sprzeczne uczucia - od "matko jedyna, jaka ta Iga jest głupia" po "chciałabym czytać dalej, ale boję się, co na mnie czeka. Iga, błagam, trzymaj się".

Główna bohaterka, Iga, nie była mi obojętna, czasem nieziemsko mnie denerwowała, ale byłam w stanie postawić się na jej miejscu. Może i nie popierałam wszystkich jej decyzji, ale rozumiałam, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej.

Rozpracowałam dość szybko jednego z bohaterów. Od kiedy tylko pojawił się w powieści, czułam, że coś z nim jest nie tak. I nie pomyliłam się. Czy czuję się z tego powodu rozczarowana? Nie. Wiedziałam, że ten ktoś nie będzie w porządku, ale nie miałam pojęcia, do czego się posunie i kiedy pewne fakty wyszły na jaw, potrzebowałam trochę czasu, żeby ogarnąć, co zrobił.

Byłam w stanie domyślić się, jakie będzie zakończenie. Poniekąd miałam rację, choć nie wszystko się sprawdziło. 

Ta książka zwraca uwagę na to, do czego może doprowadzić strach. Pokazuje, do czego są zdolni ludzie, by uzyskać nad kimś kontrolę. I to jest przerażające. Za nic nie chciałabym się znaleźć w skórze Igi.

To dobra powieść psychologiczna z elementami thrillera. Czyta się jednym tchem, idealna na wakacje, także jeśli szukacie książki, którą możecie wziąć ze sobą na urlop, polecam tę pozycję Waszej uwadze.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Księgarni Tania Książka.

"Będziesz tego żałować" znajdziecie na Taniaksiazka.pl.
Sprawdźcie też inne bestsellery!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka