Patricia Evans "Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach"

 

Trzecie rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika Patricii Evans odpowiada między innymi na pytania, dlaczego zjawisko to tak bardzo się nasiliło w ostatnich latach i jak można mu zapobiegać. Pomaga rozpoznać przejawy napastliwych zachowań, uczy bezpiecznego i skutecznego reagowania na słowną agresję, a przede wszystkim tego, jak żyć lepiej i szczęśliwiej.
Słowa potrafią ranić czasem bardziej niż noże. Można też karać drugiego człowieka milczeniem. W jaki sposób rozpoznać słowną agresję? Jak sobie z nią radzić? Między innymi na te pytania odpowiada niniejsza publikacja.

Uświadomienie sobie, że jest się ofiarą przemocy słownej w związku, nie jest wcale prostym zadaniem. Często ofiary wierzą w to, co mówią agresorzy, zaczynają identyfikować się z ich słowami i myśleć o sobie w krytyczny sposób. Że są głupi, że coś jest z nimi nie tak. A problem leży gdzie indziej. Autorka książki pokazuje na przykładach, jak wygląda słowna agresja. Myślę, że wiele osób może tutaj znaleźć sytuacje podobne do tych, w jakich kiedyś się znaleźli, a być może sami je mniej lub bardziej świadomie stworzyli.

Patricia Evans pokazuje, jakie czynniki zewnętrzne wpływają na to, że słowna agresja przybiera na sile. Pokazuje także, jak sobie z nią radzić. Pierwszym krokiem do próby rozwiązania tego problemu, jest zauważenie go. W tym również pomaga ten poradnik.

Bardzo dużym plusem tej publikacji są wspomniane już przeze mnie historie z życia wzięte. Na tych przykładach można poznać mechanizmy kierujące osobą, która używa słownej agresji i przekonać się, jak radzą sobie z nią ofiary. Ja znalazłam tutaj kilka odbić z mojego poprzedniego związku, w którym agresja słowna pojawiała się dość często, ale wtedy nie umiałam na nią reagować, tylko brałam te słowa do siebie.

Myślę, że tę książkę powinien przeczytać każdy. Otwiera oczy na pewne sprawy i każe zastanowić się nad tym, czy przez przypadek sami nie stosujemy takich zachowań w swoim związku. Całość jest napisana przystępnym językiem i bez problemu zrozumiecie, co autorka ma Wam do powiedzenia.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka