Michał Gargól "Trening umysłu"

 

Rozwiązywanie zadań ćwiczy zdolność logicznego myślenia, rozwija pamięć oraz poprawia koncentrację. Ułatwia kojarzenie i wyciąganie wniosków, kształtuje wyobraźnię, wzmacnia funkcje poznawcze oraz poczucie sprawczości. To rozrywka, dzięki której utrzymasz swój mózg w świetnej kondycji i zredukujesz stres. Rozpocznij trening umysłu już dziś.
Zamiłowanie do krzyżówek odziedziczyłam po tacie. Jako dziecko podprowadzałam mu jego gazetki, potem zaczęłam kupować swoje. Do tej pory uwielbiam wszelkiego typu sudoku, zagadki logiczne czy krzyżówki. Pomagają mi po pracy, wiecie, kiedy cały dzień czytam o powierzchniach bitumicznych, babeszjozie czy chromatografii jonowej, potrzebuję czegoś, co pomoże mi wrócić do stanu używalności.

W tej książce znajdziecie ponad 300 zagadek. Niektóre z nich są proste, inne mogą sprawiać więcej problemów. Przyznam szczerze, że nie wszystkie łamigłówki byłam w stanie rozwiązać sama. Do tej pory się z siebie śmieję, ale jako polonistka poległam na zadaniu z mojej dziedziny, nie wpadłam na to, że chodzi o rodzaj w przypadku ciągu słów, z których jedno nie pasuje do reszty. Jak sobie przypomnę moje kombinacje, to z jednej strony chce mi się śmiać, ale z drugiej strony podziwiam siebie za kreatywność w próbie dojścia do rozwiązania. Ale spokojnie, jeśli nie będziecie wiedzieć, jakie jest rozwiązanie, to znajdziecie je na końcu.

Nie miałam wielkich oczekiwań, jeśli chodzi o tę publikację. Liczyłam na rozrywkę. I owszem, dostałam ją, ale też musiałam kilka razy porządnie wysilić swoje szare komórki, ale ja akurat lubię wyzwania, więc nie przeszkadzało mi to, że przy niektórych zadaniach musiałam spędzić więcej czasu.

Jeśli szukacie książki z zagadkami z różnych dziedzin, to polecam tę publikację. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Są tutaj rebusy, sudoku, wykreślanki, zagadki. Do wyboru, do koloru.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Publicat.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka