Kwiecień z Marginesami!

Marta Guzowska, autorka powieści nominowanych do Wielkiego Kalibru, a także laureatka tej nagrody, do tej pory pisała powieści z wątkami archeologicznymi – nawiązując do swojego wykształcenia i doświadczenia z pracy na wykopaliskach w najróżniejszych częściach świata. W nowej powieści nie ma odwołań historycznych, jest za to świetnie poprowadzona intryga sensacyjna opowiedziana z punktu widzenia siedmiorga różnych bohaterów. Wszyscy oni trafiają do tytułowego „Raju”, czyli centrum handlowego w  dniu otwarcia. Każde z nich ma swój cel do zrealizowania, nie wszyscy mają dobre intencje…

Premiera już 3 kwietnia!

Czy witamina C pozwala ustrzec się przed przeziębieniem? W czym jarmuż jest lepszy od zwykłej kapusty? Czy kurkuma jest lekiem na raka? Jednym z głównych czynników ryzyka przedwczesnej śmierci na świecie jest złe odżywianie. Frida Duell, autorka książki pt. „Jedzenie, mity i nauka”, pomaga czytelnikom zmienić nawyki żywieniowe, w taki sposób, by posiłki stały się lekarstwem, a przestały być trucizną.

Premiera już 10 kwietnia!

Który ptak zbija bąki? Który jest wytrawnym lotnikiem? Jaki ptak widnieje w polskim godle? Świat skrzydlatych przyjaciół już nigdy nie będzie miał żadnych tajemnic, a lektura książki Marka Pióry pt. „Plamka mazurka. Jak ptaki zmieniły moje życie”, sprawi, że czytelnicy staną się wnikliwymi obserwatorami mieszkańców Rzeczpospolitej Ptasiej.

Premiera już 17 kwietnia!

„Nie umieraj do jutra” Wacława Glutha-Nowowiejskiego to portret warszawskich robinsonów spisany przez jednego z nich. Człowieka, który walczył w Powstaniu Warszawskim, a po jego upadku przez kilkadziesiąt dni ukrywał się w ruinach, tak, jak wielu bohaterskich Warszawiaków.

W kwietniu nakładem Marginesów ukażą się także pierwsze komiksy. Mamy nadzieję, że dotrzemy zarówno do zadeklarowanych wielbicieli tego gatunku, ale także osób, które po prostu szukają ciekawych historii opowiedzianych w trochę inny sposób…

Premiera już 24 kwietnia!

Powieść graficzna Nathalie Ferlut i Tamii Baudouin „Artemizja”, opowiada dramatyczne losy niezależnej kobiety i bezkompromisowej artystki okresu baroku, Artemizji Gentileschi. Jako córka malarza, Orazio, od wczesnej młodości obserwowała ojca i swych braci przy pracy. I choć musiała pokonać długą drogę, jako pierwsza kobieta, artystka została uznana przez florencką Akademię.

Premiera już 24 kwietnia!

Czy wiecie, z czego zrobiony jest mózg? Jak działa pamięć? Czym jest neuron i jakie są jego funkcje? W swojej powieści graficznej „Neurokomiks” Hana Roš i Matteo Farinelli przybliżają skomplikowane procesy zachodzące w mózgu i w pięknej graficznej formie odkrywają tajemnice tego fascynującego narządu.

Premiera już 24 kwietnia!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka